Riga Köprü

Baltıklarda Turistik Amaçlı Ziyaret Edilebilecek 6 Destinasyon

Baltık ülkeleri, Baltık denizi etrafında bulunan ve Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla kurulmuş olan devletlerdir. Bu ülkeler, Litvanya, Letonya ve Estonya’dır.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Baltık ülkeleri, Baltık denizi etrafında bulunan ve Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla kurulmuş olan devletlerdir. Bu ülkeler, Litvanya, Letonya ve Estonya’dır. Bu ülkeler dışında, İzlanda, Norveç ve Danimarka, Baltık denizine kıyıları olmasa bile konsey üyesi oldukları için bu ülkeler arasında sayılır. Turistik amaçlı bu bölgeyi ziyaret etmek isteyenler, tüm ülkeleri gezme imkanına sahip olabilirler.

Baltık Ülkeleri

Baltık ülkeleri, turistik geziler için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Baltık ülkeleri daha çok Rusya ve Almanya kültürü etkisinde kaldığı için bu kültürlerin izlerini gezeceğiniz her yerde görmeniz oldukça olasıdır. Baltık ülkeleri denilince şu üç devletten ibarettir:

  • Estonya,
  • Litvanya
  • Letonya

Her bir ülkenin hem tarihi hem de doğal güzellikleri birbirinden farklıdır. Sahip oldukları doğal ve tarihi güzellikler, onların turistler için keşfedilmesi en keyifli yerler arasında olmalarında en önemli role sahiptir.

En İyi Tatil Yerleri

Baltık ülkeler arasında yer alan Estonya yaklaşık 1500 ada ve adacığa sahiptir. Turistik amaçlı olarak yapılan ziyaretlerde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Dünyanın birçok bölgesinden gelen turistlerin tatil gözdelerinden birisidir. Görülmesi gereken destinasyonlardan birisi olan Litvanya doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır fakat bu yazımızda sadece Estonya ve Letonya’dan bahsedeceğiz.

Baltık Ülkelerine Gitmek

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, turistik amaçlı olarak Baltık ülkelerine gitmek istediklerinde, gidecekleri ülkeler için vize almak zorundadır. Avrupa Birliği ülkeleri olduğu için shengen vizesi ile seyahat edilebikmektedir. Ülkelerden birisi için schengen vizesi alanlar, vize süresi boyunca tüm ülkeleri gezerek tatillerini yapabilirler.

Estonya’da Gezilecek Yerler

Baltık ülkeleri arasında turistik amaçları görülmesi gereken destinasyonlardan birisi olan Estonya’da mutlaka görülmesi gereken yerler oldukça fazladır. Seyahatlerinizde, Estonya’da görmeniz gereken yerlere  başkent Talinn, Tompee Tepesi, Alexander Nevsky Katedrali, Pikkjalg ve Lühike Jalg örnek olarak verilebilir . Estonya’da Başkent Talinn turistlerin en çok ilgisini çeken şehirlerden birisidir.

Letonya’da Gezilecek Yerler

Letonya en önemli destinasyonlardan birisidir ve başkent Riga, turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerdir. House of Blackheads, ülkenin ve başkent Riga’nın önemli simgelerinden birisidir. Çarpıcı mimarisi ile gören herkesin dikkatini çekmektedir. En popüler yerler arasında, Riga Miera bölgesi yer almaktadır. Burası şık restoranlar ve çeşitli tasarım dükkanlarıyla turistlerin alışveriş yaptığı ve zaman geçirdiği bölgelerden birisidir.

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın