Zelenski, Litvanya Başbakanı Simonyte ile bir araya geldi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Litvanya Başbakanı Ingrida Simonyte ile bir araya gelerek ülkeler arasındaki savunma iş birliği, enerji sektöründeki ortak projeler ele aldı.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Zelenski, Litvanya Başbakanı Ingrida Simonyte ile bir araya gelerek ülkeler arasındaki savunma iş birliği, enerji sektöründeki ortak projeler ve altyapı projelerininin konuşulduğunu belirtti.

Zelenski, Litvanya hükümetinin Ukrayna’ya olan desteğini takdir ettiğini ifade ederek “Bu, bizim için büyük öneme sahip.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
LEHİSTAN

“Lehistan Elçisi Nerede?”

Bugün sizlerle tarih sayfalarından ilginç bir anekdotla birlikteyiz. Hikaye, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan bir olayı anlatıyor ve Lehistan (Polonya) vekilinin varlığıyla ilgili bir soruya odaklanıyor.
Karaim-Yahudileri-foto

Karaylar ve Litvanya

Yıllardır Rusya'nın zulümleri ve ırklar arası çatışmaların arasında kalan ancak günümüze kadar her Türk toplumu gibi varlıklarını son derece iyi bir şekilde koruyan Karaylar günümüzde Litvanya ve çevre ülkelerde yaşamaktadır.