purple and yellow abstract painting

Baltık Dışişleri Bakanları: Tartu Havaalanı, Rusya’nın Hibrit Saldırısı Altında

Baltık Dışişleri Bakanları: Tartu Havaalanı, Rusya’nın Hibrit Saldırısı Altında
0 Paylaşımlar
0
0
0

Baltık ülkelerinin dışişleri bakanları, geçen hafta Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den Estonya’nın güneyindeki Tartu kentine giden iki Finnair uçuşunun Tartu Havaalanı’na inememesine neden olan GPS sinyal bozulmalarının, Rusya tarafından gerçekleştirilen tehlikeli bir hibrit saldırı olduğunu belirtti. Bakanlar, bu tür saldırıların bir an önce son bulması gerektiğini vurguladılar.

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
estonia, country, europe

Eston Dış Politikasına Genel Bakış

1991'de Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını yeniden kazanmasından bu yana Estonya, ulusal çıkarlarını destekleyen, güvenliğini güçlendiren ve ekonomik rekabet gücünü artıran bir dış politika geliştirme ve uygulamada önemli adımlar attı.
iskandinav baltık işbirliği

İskandinav – Baltık İşbirliğinin Olanakları Üzerine

İskandinav ve Baltık bölgeleri her zaman benzer kültürel, tarihi ve dilsel bağları paylaşan yakın bir ilişkiye sahip olagelmiştir. Avrupa Birliği'nin gelişmesi ve ekonominin küreselleşmesiyle birlikte, bölgesel işbirlikleri ve bütünleşmeye yeniden odaklanılmıştır.