Baltıklarda GPS sorunları

Finlandiya ve Baltık ülkeleri üzerinde önemli GPS sinyali kesintileri ve bozulmaları yaşanmaktadır.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Finlandiya ve Baltık ülkeleri üzerinde önemli GPS sinyali kesintileri ve bozulmaları yaşanmaktadır. Uzmanlar, bu sorunların nedenlerini araştırıyor. 18 Aralıkta başlayan ve Noel tatilleri sırasında doruğa ulaşan bu kesintiler, Rusya’nın geleneksel askeri saldırıların ötesine geçen; siber saldırılar, propaganda, siyasi manipülasyon ve diğer taktiklerin bir kombinasyonunu kullanarak bir ülkeye veya bölgeye yönelik yürüttüğü karmaşık bir savaş stratejisinin veya bölgedeki gücünü sergilemek arzusunun bir yansıması olarak değerlendirilebilir. İsveç Savunma Üniversitesi’nden Albay Joakim Paasikivi ve diğer uzmanlar, bu kesintileri özellikle Kaliningrad’daki Rus askeri tatbikatlarıyla ilişkilendirmişlerdir. Bu durum, GPS teknolojisinin güvenilirliği ve kullanılabilirliği açısından bölgede önemli bir sorun teşkil edebilir.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
estonia, country, europe

Eston Dış Politikasına Genel Bakış

1991'de Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını yeniden kazanmasından bu yana Estonya, ulusal çıkarlarını destekleyen, güvenliğini güçlendiren ve ekonomik rekabet gücünü artıran bir dış politika geliştirme ve uygulamada önemli adımlar attı.
iskandinav baltık işbirliği

İskandinav – Baltık İşbirliğinin Olanakları Üzerine

İskandinav ve Baltık bölgeleri her zaman benzer kültürel, tarihi ve dilsel bağları paylaşan yakın bir ilişkiye sahip olagelmiştir. Avrupa Birliği'nin gelişmesi ve ekonominin küreselleşmesiyle birlikte, bölgesel işbirlikleri ve bütünleşmeye yeniden odaklanılmıştır.