Zelenski: “Estonya, Letonya ve Litvanya bizim ilkeli ortaklarımızdır”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski; Estonya, Letonya ve Litvanya’nın kendilerinin güvenilir dostları ve ilkeli ortakları olduğunu ifade etti.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Zelenski, Estonya, Letonya ve Litvanya’nın kendilerinin güvenilir dostları ve ilkeli ortakları olduğunu belirterek, “Tallinn ve Riga’ya gitmeden önce Vilnius’a vardım. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Seimas Sözcüsü ile görüşmelerin yanı sıra politikacılar, medya ve Ukrayna toplumuyla da görüşmelerde bulunacağım.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
estonia, country, europe

Eston Dış Politikasına Genel Bakış

1991'de Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını yeniden kazanmasından bu yana Estonya, ulusal çıkarlarını destekleyen, güvenliğini güçlendiren ve ekonomik rekabet gücünü artıran bir dış politika geliştirme ve uygulamada önemli adımlar attı.
iskandinav baltık işbirliği

İskandinav – Baltık İşbirliğinin Olanakları Üzerine

İskandinav ve Baltık bölgeleri her zaman benzer kültürel, tarihi ve dilsel bağları paylaşan yakın bir ilişkiye sahip olagelmiştir. Avrupa Birliği'nin gelişmesi ve ekonominin küreselleşmesiyle birlikte, bölgesel işbirlikleri ve bütünleşmeye yeniden odaklanılmıştır.