El konulan Rus varlıklarından Ukrayna’ya 500 bin dolar transfer edildi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Estonya, el konulan Rus varlıklarından Ukrayna’ya 500 bin dolar transfer edildiğini duyurdu.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ABD ve Estonya’nın, el konulan Rus varlıklarından Ukrayna’ya 500 bin dolar transfer edildiğini duyurduğu belirtilerek, “Henüz bunları Ukrayna’ya götürmenin doğrudan bir yolu olmadığından, Ukrayna enerji sisteminin hasar değerlendirmesini ve kritik onarımını hızlandıracak bir proje için Estonya’ya nakledilecek.” denildi.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
eston-mutfagı

Estonya’nın Lezzetleri

Estonya mutfağında hemen hemen her damak zevkine göre bir yemek bulmak mümkündür. En meşhur yemekleri arasında balık ürünleri yer almaktadır.
sauna in estonia

2023 – Estonya’da Sauna Yılı

Estonya'da sauna, rahatlamak ve ter atmak için bir yerden daha fazlasıdır. Bir yaşam biçimi, ulusal kimliğin bir simgesi ve nesilden nesile sevilerek aktarılan bir gelenektir. Bu nedenle 2023, bu önemli kültürün bir kutlaması olarak Estonya'da Sauna Yılı ilan edilmiştir.