Navalnıy’ın anısına çiçek bırakan Ruslar askere çağrılıyor

Stockholm,22 Şubat (HİBYA) – Saint Petersburg’dan, Rus muhalefet lideri Alexei Navalny’nin anısına çiçek bırakanlardan bazılarının tutuklanmalarıyla birlikte askere celp kararı çıkarıldığı belirtildi.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Bağımsız Rus haber sitesi Meduza’ya şu anda Letonya’da sürgünde yaşayan genç bir kişi ”Serbest bırakılmamızdan iki saat önce, bazı adamların oturup celp dağıttıkları bir odaya götürüldük. İmzalamazsak parmaklarımızın kırılacağını söylediler. Sürekli peki, şimdi gidip bizim için savaşacak mısın?” diye konuştu.

Meduza’nın, Navalny’nin ölümüne dikkat çekmek amacıyla askerlik sicil ve toplanma bürolarına çağrılan yaklaşık bir düzine kişi hakkında veri topladığı bildiriliyor.

Raporda vaka sayısı belirsiz ve bunun toplamda kaç kişi için geçerli olduğu bilinmiyor.

Bu kişilere ya celp, gözaltından çıkmalarına izin verilmeden önce verilmiş ya da celp kendilerine daha sonra gönderilmiş olabileceğinin de altı çiziliyor.

 

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
leton-mutfagi

Letonya’nın 5 Mutfak Lezzeti

Köylü kültüründen gelen Letonya mutfağı, ılıman iklimde yetişen ürünlere ve deniz ürünlerine dayanır. Genellikle kuzey ülkelerinden etkilenen Letonya mutfağının önemli bir parçası ekmek ve süttür. 
Baltık Postası Post Image

Lāčplēsis – Ayı Avcısı

Lāčplēsis, genellikle "Ayı Avcısı" olarak anılan Letonyalı bir mitolojik figürdür. Lāčplēsis'in hikayesi, yüzyıllardır Letonya folklorunun önemli bir parçası olmuştur ve bugün hala anlatılmakta ve kutlanmaktadır.