Zakharova: “Rusya, Letonya’dan sınır dışı edilen insanların yanında olacak”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, emekli Rus gazisi ve Letonya-Rusya İşbirliği Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Boris Katkov’un Letonya Cumhuriyeti’nden zorla sınır dışı edildiğini ve Rusya’nın, Letonya’dan sınır dışı edilen insanların yanında olacağını belirtti.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Emekli Rus gazisi ve Letonya-Rusya İşbirliği Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Boris Katkov, Letonya Cumhuriyeti’nden zorla sınır dışı edildiğini açıklayan Zakharova, bu kararın Rus emekli savaş gazileri ve aile üyelerine yönelik sosyal güvencelere ilişkin 1994 Rusya-Letonya hükümetlerarası anlaşmasına da aykırı olduğunun altını çizdi.

Zakharova, Rusya’nın, Letonya’dan sınır dışı edilen insanların yanında olacağını ve onlara ihtiyaç duydukları yardımı sunacağını vurguladı.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
leton-mutfagi

Letonya’nın 5 Mutfak Lezzeti

Köylü kültüründen gelen Letonya mutfağı, ılıman iklimde yetişen ürünlere ve deniz ürünlerine dayanır. Genellikle kuzey ülkelerinden etkilenen Letonya mutfağının önemli bir parçası ekmek ve süttür. 
estonia, country, europe

Eston Dış Politikasına Genel Bakış

1991'de Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını yeniden kazanmasından bu yana Estonya, ulusal çıkarlarını destekleyen, güvenliğini güçlendiren ve ekonomik rekabet gücünü artıran bir dış politika geliştirme ve uygulamada önemli adımlar attı.
Baltık Postası Post Image

Lāčplēsis – Ayı Avcısı

Lāčplēsis, genellikle "Ayı Avcısı" olarak anılan Letonyalı bir mitolojik figürdür. Lāčplēsis'in hikayesi, yüzyıllardır Letonya folklorunun önemli bir parçası olmuştur ve bugün hala anlatılmakta ve kutlanmaktadır.