Zelenski: “Avrupalıların özgürlüğünü korumak için Avrupa’nın cephaneliği modernleşiyor”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanlığı ile Litvanya Savunma ve Güvenlik Endüstrisi Birliği arasında bir mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Zelenski, Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanlığı ile Litvanya Savunma ve Güvenlik Endüstrisi Birliği, siber güvenlik ve iletişim alanları da dahil olmak üzere insansız hava araçları ve elektronik savaş, mayın temizleme ekipmanı, yazılım ve diğer ileri teknoloji teknoloji çözümlerine ilişkin ortak projeleri desteklemek için bir mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı.

Zelenski, tüm Avrupalıların özgürlüğünü korumak için Avrupa’nın cephaneliğini modernleştirdiklerini belirtti.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
LEHİSTAN

“Lehistan Elçisi Nerede?”

Bugün sizlerle tarih sayfalarından ilginç bir anekdotla birlikteyiz. Hikaye, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan bir olayı anlatıyor ve Lehistan (Polonya) vekilinin varlığıyla ilgili bir soruya odaklanıyor.
Karaim-Yahudileri-foto

Karaylar ve Litvanya

Yıllardır Rusya'nın zulümleri ve ırklar arası çatışmaların arasında kalan ancak günümüze kadar her Türk toplumu gibi varlıklarını son derece iyi bir şekilde koruyan Karaylar günümüzde Litvanya ve çevre ülkelerde yaşamaktadır.