book lot on black wooden shelf

Estonya Hükümeti, Arazi Vergisini Artırmayı Öneren Tasarıyı Onayladı

Estonya hükümeti, yerel yönetimlerin arazi vergisi oranlarını belirleme konusundaki karar verme gücünü artırmayı amaçlayan bir yasa tasarısını onayladı.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Estonya hükümeti, yerel yönetimlerin arazi vergisi oranlarını belirleme konusundaki karar verme gücünü artırmayı amaçlayan bir yasa tasarısını onayladı ve parlamentoya gönderdi. Şu anda, yerel yönetimlerin vergi belirleme konusundaki özerklikleri yetersiz ve bu durum, yerel yönetimleri merkezi hükümetin finansman kararlarına büyük ölçüde bağımlı hale getiriyor. Bu durum, yerel yönetimleri daha fazla özerklik için adım atmaya zorluyor.

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
eston-mutfagı

Estonya’nın Lezzetleri

Estonya mutfağında hemen hemen her damak zevkine göre bir yemek bulmak mümkündür. En meşhur yemekleri arasında balık ürünleri yer almaktadır.
sauna in estonia

2023 – Estonya’da Sauna Yılı

Estonya'da sauna, rahatlamak ve ter atmak için bir yerden daha fazlasıdır. Bir yaşam biçimi, ulusal kimliğin bir simgesi ve nesilden nesile sevilerek aktarılan bir gelenektir. Bu nedenle 2023, bu önemli kültürün bir kutlaması olarak Estonya'da Sauna Yılı ilan edilmiştir.