Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Estonyalı mevkidaşı Tsahkna ile telefonda görüştü

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Estonya Dışişleri Bakanı Tsahkna ile dondurulmuş Rus varlıklarının kullanımına izin verilmesi için gereli kararların alınmasını ilerletmek amacıyla daha ileri adımlara odaklandıklarını bildirdi.

Ukrayna’nın Estonya’nın gayri safi yurt içi hasılasının yüzde 0,25’ini Ukrayna’ya askeri yardıma ayırma kararını alkışladığını belirten Kuleba, “Her NATO üyesini Ukrayna’nın zaferi için benzer bir taahhütte bulunmaya teşvik eden girişimi destekliyoruz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
eston-mutfagı

Estonya’nın Lezzetleri

Estonya mutfağında hemen hemen her damak zevkine göre bir yemek bulmak mümkündür. En meşhur yemekleri arasında balık ürünleri yer almaktadır.
sauna in estonia

2023 – Estonya’da Sauna Yılı

Estonya'da sauna, rahatlamak ve ter atmak için bir yerden daha fazlasıdır. Bir yaşam biçimi, ulusal kimliğin bir simgesi ve nesilden nesile sevilerek aktarılan bir gelenektir. Bu nedenle 2023, bu önemli kültürün bir kutlaması olarak Estonya'da Sauna Yılı ilan edilmiştir.