Zelenski: “Estonya’nın Ukrayna’ya sarsılmaz desteği açıkça görülüyor”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Estonya’nın Ukrayna’ya yönelik desteğinin açıkça görüldüğünü ifade etti.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Zelenski, Estonya’nın Ukrayna’ya, halka ve savunmalarına olan desteğinin, ziyareti sırasında ve savaş boyunca açıkça görüldüğünü belirterek, “Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis ve ben Avrupa kurumları düzeyinde iş birliğini, Avrupa’daki potansiyelimizi, ön cephedeki gelişmeleri ve beklentileri ve adaleti tartıştık. Bizim için Rusya’nın terörün tüm tezahürlerinden, işlenen suçlardan ve saldırganlığının yol açtığı yıkımdan tamamen sorumlu tutulması kritik önem taşıyor.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
eston-mutfagı

Estonya’nın Lezzetleri

Estonya mutfağında hemen hemen her damak zevkine göre bir yemek bulmak mümkündür. En meşhur yemekleri arasında balık ürünleri yer almaktadır.
sauna in estonia

2023 – Estonya’da Sauna Yılı

Estonya'da sauna, rahatlamak ve ter atmak için bir yerden daha fazlasıdır. Bir yaşam biçimi, ulusal kimliğin bir simgesi ve nesilden nesile sevilerek aktarılan bir gelenektir. Bu nedenle 2023, bu önemli kültürün bir kutlaması olarak Estonya'da Sauna Yılı ilan edilmiştir.