Letonya Başbakanı Silina: “NATO’nun caydırıcılık yetenekleri güçlendirilecek”

Letonya Başbakanı Evika Silina, İsveç’in Kuzey Atlantik Antlaşması’na (NATO) katılımı kapsamında yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Letonya Başbakanı Silina, Finlandiya’nın zaten NATO üyesi ülke olduğunu ve İsveç’in de onu takip edeceğini belirterek,  “Letonya’nın güvenliği için çok iyi bir haber. NATO’nun caydırıcılık yetenekleri güçlendirilecek. Baltık Denizi’nin neredeyse tüm kıyıları müttefikler tarafından korunacak.” ifadesini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
leton-mutfagi

Letonya’nın 5 Mutfak Lezzeti

Köylü kültüründen gelen Letonya mutfağı, ılıman iklimde yetişen ürünlere ve deniz ürünlerine dayanır. Genellikle kuzey ülkelerinden etkilenen Letonya mutfağının önemli bir parçası ekmek ve süttür. 
estonia, country, europe

Eston Dış Politikasına Genel Bakış

1991'de Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını yeniden kazanmasından bu yana Estonya, ulusal çıkarlarını destekleyen, güvenliğini güçlendiren ve ekonomik rekabet gücünü artıran bir dış politika geliştirme ve uygulamada önemli adımlar attı.
Baltık Postası Post Image

Lāčplēsis – Ayı Avcısı

Lāčplēsis, genellikle "Ayı Avcısı" olarak anılan Letonyalı bir mitolojik figürdür. Lāčplēsis'in hikayesi, yüzyıllardır Letonya folklorunun önemli bir parçası olmuştur ve bugün hala anlatılmakta ve kutlanmaktadır.