Litvanya’nın savunma bütçesi 2014’ten bu yana yüzde 302 arttı

Litvanya Dışişleri Bakanı Gabrielius Landsbergis, ülkenin savunma bütçesinin 2014 yılından bu yana yüzde 302 arttığını bildirdi.
0 Paylaşımlar
0
0
0

Landsbergis, ülkenin savunma bütçesinin 2014 yılından bu yana yüzde 302 arttığını belirterek, “Bu, diğer NATO üyelerinin hepsinden daha büyük bir artış. 2020 yılından bu yana bunu ikiye katladık ve şimdi daha da artırıyoruz. Bu, savaşı ne kadar istediğimizin değil, özgürlüğe ne kadar değer verdiğimizin bir göstergesidir.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Fazla bilgi!

Diğer birçok kişi gibi siz de aylık bültenimize katılın ve bizimle Baltıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın.

Asla spam göndermeyeceğimize söz veriyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza/gizlilik-politikasi göz atın.

0 Paylaşımlar
Bir yanıt yazın
Beğenebileceğiniz Benzer Makaleler
LEHİSTAN

“Lehistan Elçisi Nerede?”

Bugün sizlerle tarih sayfalarından ilginç bir anekdotla birlikteyiz. Hikaye, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan bir olayı anlatıyor ve Lehistan (Polonya) vekilinin varlığıyla ilgili bir soruya odaklanıyor.
Karaim-Yahudileri-foto

Karaylar ve Litvanya

Yıllardır Rusya'nın zulümleri ve ırklar arası çatışmaların arasında kalan ancak günümüze kadar her Türk toplumu gibi varlıklarını son derece iyi bir şekilde koruyan Karaylar günümüzde Litvanya ve çevre ülkelerde yaşamaktadır.